Usprawnianie systemu ratownictwa medycznego w Małopolsce - ratownicy24.pl

Usprawnianie systemu ratownictwa medycznego w Małopolsce

usprawnianie systemu ratownictwa medycznego
fot.: https://suski.dlawas.info/strona-glowna

Od 1 stycznia 2021 roku w życie wejdzie zmiana dotycząca funkcjonowania dyspozytorni medycznych. Od tego dnia będą one komórkami organizacyjnymi urzędów wojewódzkich. Działania te mają na celu usprawnianie systemu ratownictwa medycznego.

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie 7 września odbyło się robocze spotkanie dotyczące trwających przygotowań do reorganizacji. Uczestniczyła w nim sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Spotkanie poprowadził wojewoda małopolski Łukasz Kmita a obecni byli również przedstawiciele krakowskiej i tarnowskiej dyspozytorni medycznej oraz dyrektorzy wydziałów MUW.

Po wprowadzeniu zmian dyspozytornie medyczne mają się stać trwałym elementem zarządzania kryzysowego. Jak podkreśliła wiceminister, resort zdrowia poświęca kwestiom ratownictwa medycznego wiele uwagi. Z kolei zmiany wprowadzane są ze spokojem i rozwagą oraz pełnym zabezpieczeniem interesów pracowników.

Od 2021 roku w Małopolsce będzie działać dyspozytornia w dwóch lokalizacjach – w Krakowie i w Tarnowie. Będzie ona częścią struktury Urzędu a dyspozytorzy medyczni będą pracownikami MUW, zatrudnionymi na podstawie stosunku pracy. Zmiany te mają na celu usprawnianie systemu ratownictwa medycznego w Małopolsce.

– Z determinacją będziemy dążyć do zbudowania jeszcze sprawniejszego systemu, a zarazem do pełnego zabezpieczenia ciągłości zadań i spraw kadrowych. Te kwestie uznaję aktualnie za jedno z priorytetowych działań Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Na bieżąco monitoruję analizy opracowywane przez zespół roboczy złożony z dyrektorów urzędu. Dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko za osobiste zaangażowanie się w sprawy małopolskiego ratownictwa medycznego. Dziękuję również naszym partnerom z obu dyspozytorni za gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Źródło: https://suski.dlawas.info/strona-glowna

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.