Ustawa budżetowa na 2021 r. przyjęta z poprawkami - ratownicy24.pl

Ustawa budżetowa na 2021 r. przyjęta z poprawkami

ustawa budżetowa
fot.: unsplash.com

Ustawa budżetowa na 2021 rok została przyjęta przez Senat z ponad 100 poprawkami. Zawarto w nich m.in. przekazanie 4 mld na dodatki do wynagrodzeń dla wszystkich pracowników medycznych zajmujących się Covid-19 – a nie tylko dla skierowanych przez wojewodów.

Głosowanie w Senacie nad ustawą budżetową na rok 2021 odbyło się wczoraj (12.01.2021r.) wieczorem. Za przyjęciem ustawy wraz z poprawkami opowiedziało się 98 senatorów, natomiast dwóch wstrzymało się od głosu.

Część z ponad 100 poprawek dotyczyła przesunięcia środków na ochronę zdrowia. Dotyczy to m.in. 4 mld zł, które zdaniem senatorów powinno trafić w formie dodatków do wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia zajmujących się chorymi na Covid-19, a nie tylko do tych, którzy zostali do tych zajęć skierowani przez wojewodów.

Ustawa budżetowa z poprawkami zakłada również przekazanie 100 mln zł dla Państwowego Ratownictwa Medycznego na zakup sprzętu i wyposażenia do walki z Covid-19. Na psychiatrie dziecięcą przeznaczono 80 mln zł, natomiast 1,95 mld zostanie przekazanych na dofinansowanie leczenia chorób nowotworowych i układu sercowo-naczyniowego. Z kolei 300 mln zł będzie wynosiło dofinansowanie leczenia na Covid-19.

Ustawa budżetowa na rok 2021 zakłada deficyt budżetowy na poziomie 82,3 mld zł oraz wzrost PKB w wysokości 4%. Średnioroczna inflacja ma utrzymać się na poziomie 1,8% natomiast dochody zostały zaplanowane na poziomie 404,4 mld zł a wydatki na poziomie 486,7 mld zł.

Źródło: https://www.money.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.