Ustawa covidowa nadal nieopublikowana - ratownicy24.pl

Ustawa covidowa nadal nieopublikowana

ustawa covidowa
fot.: iStock

Ustawa covidowa, która została podpisana dwa tygodnie temu, nadal nie została opublikowana. Fakt ten został zgłoszony do prokuratury przez Koalicję Obywatelską.

Ustawa covidowa ma wprowadzić obowiązek noszenia maseczek oraz ułatwić pracę medykom i służbom mundurowym w pandemii. Ustawa przyznaje również dodatek covidowy dla wszystkich medyków, którzy pracują z zakażonymi.

W jednej z porannych rozmów w RMF FM zapytał szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, o to, dlaczego ustawa covidowa podpisana 4 listopada przez prezydenta, wciąż nie została opublikowana w dzienniku ustaw.

W tej sprawie nie mam wiedzy. Nie wiem, czy wpłynęła do Rządowego Centrum Legislacji, czy została podpisana elektronicznie, czy również w papierze. Czy już wszystkie dokumenty (…) są w RCL – odpowiedział Michał Dworczyk. Szef KPRM zadeklarował, że zweryfikuje tę kwestię.

Jak poinformował Polsat NEWS, premier Mateusz Morawiecki zabierze w tej sprawie głos w Sejmie w czwartek rano.

Źródło: https://www.rmf24.pl/ https://www.polsatnews.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.