W powiecie oleśnickim nadal brakuje karetek - ratownicy24.pl

W powiecie oleśnickim nadal brakuje karetek

brak karetek
fot.: iStock

Nieusprawniony system oraz brak dostatecznej liczby karetek. Wojewoda Jarosław Obremski nie podaje żadnych konkretów, choć problem znany jest od dawna.

W powiecie oleśnickim stacjonują cztery zespoły ratownictwa medycznego. To wciąż za mało, gdyż do zwykłych zdarzeń medycznych przyjeżdżają strażacy lub śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dlaczego tak jest? Bo ambulanse z pacjentami czekają w kolejach przed szpitalami na przyjęcie.

Lokalne samorządy niejednokrotnie wyrażały chęć sfinansowania nowego pojazdu dla pogotowia, ale problemem jest właśnie zapewnienie dodatkowego zespołu. A to już zadanie dla wojewody. Obecnie planowane są zmiany w ratownictwie. Natomiast to, gdzie trafiłyby dodatkowe ambulanse w głównej mierze zależy od matematyki, liczb i wszelkich analiz.

Jak zaznacza Obremski toczą się obecnie rozmowy dotyczące wzrostu ilości zespołów medycznych, a po ustąpieniu pandemii, generalnie dotyczącą systemu służby zdrowia w Polsce.

Źródło: www.mojaolesnica.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.