Wsparcie dla szpitali na Podhalu - ratownicy24.pl

Wsparcie dla szpitali na Podhalu

Wsparcie dla szpitali na Podhalu płynie z samorządu wojewódzkiego, który przekazał pomoc finansową. Jest ona udzielana w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej i ma dotrzeć do 46 partnerów projektu.

Szpitale na Podhalu, w tym te znajdujące się w Nowym Targu i w Zakopanem, otrzymają łącznie ponad 5 mln zł na zakup potrzebnego sprzętu.

– Z otrzymanych środków 1,2 mln zł to dla nas możliwość zakupienia dwóch karetek – podkreśla Paweł Mickowski ratownik medyczny, koordynator ratownictwa medycznego z Zakopanego, który odbierał bon w imieniu Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. – Jedna z karetek to volkswagen Crafter nieco większy niż zazwyczaj, w pełni wyposażony, drugi z napędem 4×4 volkswagen transporter t6 z blokadą tylnego mostu, co jest na naszym terenie bardzo przydatne. Należy zaznaczyć, że te karetki będą wyposażone w sprzęt m.in. fumigatory– urządzenia, które w dobie pandemii koronawirusa są niezwykle przydatne.

Ze środków przekazanych jako wsparcie szpitali na Podhalu, zostaną również zakupione urządzenia do kompresji klatki piersiowej, defibrylatory oraz respiratory z funkcją CPAP i PEEP. Można zatem powiedzieć, że zakupione zostanie pełne i nowoczesne wyposażenie karetek, z którego już wkrótce będą mogli korzystać członkowie Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Małopolska tarcza antykryzysowa składa się z 6 pakietów a wartość ogólna budżetu tego projektu wynosi blisko miliard złotych.

Jest to pierwsza transza wsparcia dla szpitali na Podhalu a w przyszłości będzie kolejna, o bardzo zbliżonej wartości, jeżeli chodzi o kwotę. Wszystko będzie przebiegało na podobnych zasadach – środki będą przekazane szpitalowi i podpisana zostanie odpowiednia umowa. Następnie kierownictwo szpitala zadecyduje na co przeznaczyć otrzymane pieniądze.

Źródło: https://gazetakrakowska.pl/

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.