Zakopane: Areszt za napaść na ratowników medycznych - ratownicy24.pl

Zakopane: Areszt za napaść na ratowników medycznych

ratownicy
fot.: iStock

Dwa miesiące aresztu dla mężczyzny, który zaatakował funkcjonariuszy, popychał ich oraz szarpał. Grozi mu w sumie do 3 lat więzienia.

6 lutego 2021 roku po 21.30 zakopiańscy ratownicy medyczni zostali wezwani do nieprzytomnej osoby. Po dotarciu zespołu na miejsce, od razu zaczęli udzielać pomocy poszkodowanemu. Po chwili mężczyzna był już w karetce, lecz jego stan wciąż nie był stabilny.

W tym samym czasie do ambulansu zaczął dobijać się inny mężczyzna. Był wulgarny i agresywny wobec ratowników. Nie pomagały prośby o odsunięcie się i nieprzeszkadzanie w akcji ratunkowej. Agresor nie ustępował. Szarpał ratowników i odciągał ich tym samym od chorego. Na miejsce wezwano policjantów, którzy z pomocą ratowników ujęli mężczyznę. Następnego dnia policjanci doprowadzili 30-latka do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem, gdzie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz ich znieważenia podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Sąd 8 lutego 2021 roku wydał decyzję o dwumiesięcznym areszcie. Natomiast za atak fizyczny i werbalny na funkcjonariusza publicznego grozi mu dodatkowo do 3 lat więzienia.

Źródło: www.nowytarg24.tv

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.