Załoga karetki porzuciła mężczyznę w krzakach - ratownicy24.pl

Załoga karetki porzuciła mężczyznę w krzakach

załoga
fot.Unsplash

W Bytomiu ratownicy medyczni zostawili mężczyznę na ulicy, chociaż w pobliżu była noclegownia. Pomogli mu przypadkowi przechodnie.

Załoga karetki podjechała z mężczyzną w pobliże noclegowni. Według świadka zdarzenia ratownik wskazał mu miejsce, gdzie ma się udać, po czym wsiadł do ambulansu i odjechał. A starszy człowiek usiadł na ziemi.

Świadek wezwał straż miejską, która zabrała mężczyznę najpierw na izbę wytrzeźwień (okazało się, że jest trzeźwy), a następnie do noclegowni.

Rzeczniczka Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Iwona Wronka tłumaczy, że do tego pacjenta karetkę wezwała policja. Został on zbadany w ambulansie, a ponieważ nie wykazywał żadnych objawów zagrażających jego życiu i zdrowiu, nie zabrano go do szpitala. Ratownicy nie zostawili go samego, tylko z policją.

Temu ostatniemu zaprzecza zarówno świadek zajścia jak i sama policja.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.