Zamiast decyzji, kolejne zaproszenie - ratownicy24.pl

Zamiast decyzji, kolejne zaproszenie

Odbyło się kolejne spotkanie z władzami Ministerstwa Zdrowia. Rozmowy miały dotyczyć stawki pracowników na SOR-ach, jednak zamiast konkretnych działań, ratownicy dostali kolejne zaproszenie.

Zamiast decyzji, kolejne zaproszenie
www.istockphoto.com

Delegacja ratowników SOR/IP spotkała się w Ministerstwie Zdrowia z Waldemarem Kraską. Rozmowy odbyły się na wniosek OZZRM i dotyczyły wynagrodzeń ratowników pracujących na SOR-ach oraz Izbach Przyjęć. Przedstawiciel resortu zdrowia był tego świadomy od samego początku, jednak mimo to, oznajmił że nie jest osobą decyzyjną w tej sprawie.

Medycy są zaskoczeni i nie rozumieją, dlaczego do rozmów zaprosiła ich osoba, która nie decyduje o przyznawaniu funduszu w szpitalnictwie. Nacisk środowiska na rozwiązanie tej kwestii jest duży, a wiceminister wystosował kolejne zaproszenia dla ratowników. Tym razem proponuje im dołączenie do komisji zajmujących się finansowaniem szpitalnictwa. Nasuwa się jednak pytanie, dlaczego dopiero teraz.

źródło: www.cowzdrowiu.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.