Zapadł wyrok w sprawie kierowcy karetki z Puszczykowa - ratownicy24.pl

Zapadł wyrok w sprawie kierowcy karetki z Puszczykowa

Zapadł wyrok w sprawie kierowcy karetki pogotowia
fot. istock.pl

Sebastian S., to kierowca karetki pogotowia oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Po latach zapadł wyrok w jego sprawie.

Przypominamy, że do wypadku doszło w kwietniu 2019 roku. Karetka wjechała za zamykający się szlaban. W ambulans, który utknął między rogatkami, uderzył nadjeżdżający pociąg. W zdarzeniu zginęli lekarz i ratownik medyczny. Natomiast kierowca karetki trafił do szpitala.

25 maja 2021 roku zapadł wyrok w tej sprawie. Po ponad dwóch latach od tragicznego wydarzenia sąd uznał Sebastiana S. za winnego zarzucanego mu czynu. W jego ocenie karetka pogotowia prowadzona przez mężczyznę wjechała na przejazd w momencie, gdy był zamknięty. Uzasadniał także, że kierowca nie podjął próby wyłamania szlabanu oraz nie umożliwił pasażerom wydostania się z pojazdu. Tym samym sędzia skazał go na 4 lata pozbawienia wolności oraz 6 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Skazany musi także zapłacić 50 tysięcy złotych rodzinie każdego z poszkodowanych.

Wyrok jest dokładnie taki, o jaki wnioskował prokurator. Natomiast rodziny lekarza i ratownika medycznego, którzy zginęli w tym wypadku, żądały 8 lat.

źródło: se.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.