Zmiany w harmonogramie szczepień po zmniejszeniu liczby dostaw - ratownicy24.pl

Zmiany w harmonogramie szczepień po zmniejszeniu liczby dostaw

zmiany w harmonogramie szczepień
fot.: Unsplash

Zmiany w harmonogramie szczepień były konieczne ze względu na zmniejszenie liczby dostaw szczepionek. Część szpitali wstrzymała szczepienia osób z grupy zero pierwszą dawką. Jednocześnie rozpoczęto podawanie drugiej dawki.

W ciągu ostatnich kilku dni do Polski trafiło mniej szczepionek niż pierwotnie zakładano. Jest to wynik decyzji firmy Pfizer, która ograniczyła dostawy w całej Europie. Kilka dni temu szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że pomimo zmniejszonych dostaw, szczepienia seniorów 70 plus rozpoczną się planowo. Z kolei czas szczepień w grupie zero ma się nieco wydłużyć. Przesunięcie terminów szczepień służb medycznych potwierdził również rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Z informacji zebranych w regionach przez PAP wynika, że zmniejszenie liczby dostaw spowodowało zmiany w harmonogramie szczepień osób z grupy zero. Część szpitali wstrzymało szczepienia medyków pierwszą dawką. W większości placówek rozpoczęto z kolei podawanie drugiej dawki.

Szczepionek przeciwko Covid-19 zabrakło w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu, gdzie we wtorek miała być podawana druga dawka preparatu. Agencja Rezerw Materiałowych zapewniła jednak, że szczepionki dotrą do placówki w środę.

W województwie śląskim we wtorek odbywała się akcja szczepień w domach pomocy społecznej. Zaszczepiono również m.in. rodziców wcześniaków oraz podano druga dawkę szczepionki osobom z grupy zero.

Źródło: https://www.rynekzdrowia.pl/

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.