Zwolnienia w pogotowiu w Przemyślu - ratownicy24.pl

Zwolnienia w pogotowiu w Przemyślu

Pogotowie w Przemyślu zwolniło ratowników
fot.istockphoto.com

Dyrekcja WSPR w Przemyślu zwolniła trzech medyków, którzy są działaczami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych.

Władze stacji podały za uzasadnienie swojej decyzji skuteczne nakłanianie pracowników pogotowia do strajku, który przyjął formę przebywania na zwolnieniu lekarskim. W ich mniemaniu związkowcy działali na szkodę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Przez podjęcie strajku, zwolnienia L4 oraz domaganie się podwyżek, zdaniem dyrekcji doszło do dezorganizacji pracy w placówce. Tym samym nie było możliwe obsadzenie wszystkich karetek.

Natomiast pracownicy w odpowiedzi na zwolnienia związkowców zarzucają pracodawcy działania o charakterze mobbingu oraz niechęć do dialogu i dojścia do porozumienia.

Oprócz tego ratownicy podkreślają, że Dyrektor nie posiada żadnych dowodów na swoje słowa. Medycy spodziewają się, że sprawa trafi do sądu. Tym samym uruchomili zbiórkę środków na sfinansowanie pomocy prawnej.

źródło: www.pulsmedycyny.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.