Żywiec: trwają przenosiny do nowego szpitala - ratownicy24.pl

Żywiec: trwają przenosiny do nowego szpitala

szpital_przenosiny
źródło: www.rynekzdrowia.pl/materiały prasowe

Szpital Powiatowy w Żywcu zawiesił działalność izby przyjęć. Powodem są przenosiny do nowego obiektu, który w poniedziałek został oficjalnie otwarty.

Zawieszenie przyjęć pacjentów ma potrwać do końca września, czyli do czasu przeniesienia usług medycznych i rozpoczęcia ich realizacji w nowej lokalizacji. Nowy budynek powstał w partnerstwie publiczno-prywatnym żywieckiego starostwa z InterHealth Canada. Jest to pierwszy taki projekt w Polsce. Szpital wybudowano na działce należącej do powiatu, ale za projekt odpowiada prywatny partner. Ponadto, po przeprowadzce będzie świadczył w nim usługi medyczne na podstawie umowy PPP z samorządem.

Budynek liczy cztery piętra i ma powierzchnię 18 tys. metrów kwadratowych. Działały będą w nim oddziały chorób wewnętrznych, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej z pododdziałem onkologicznym, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, pediatryczny, intensywnej terapii, a także – w innym budynku – rehabilitacyjny.

Koszt inwestycji wyniósł 230 mln złotych.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.