162 ratowników mniej w pogotowiu w Katowicach - ratownicy24.pl

162 ratowników mniej w pogotowiu w Katowicach

ambulans
fot.iStock

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach ma o 162 ratowników medycznych mniej. To pracownicy kontraktowi, którzy nie nie zdecydowali się na podpisanie nowych umów.

Do końca 2020 r. w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym zatrudnionych było 376 ratowników medycznych na etatach i 436 na kontraktach. Pod koniec listopada ponad 300 z nich zapowiedziało, że nie podejmie pracy od stycznia 2021 roku. Powodem były przede wszystkim stawki za godzinę pracy oraz zapis, że WPR gwarantuje im wykorzystanie 50 proc. zaproponowanych godzin, a po resztę będzie sięgać w razie potrzeby.

Obecnie większość z nich podpisała nowe umowy, z uwagi na fakt obowiązywania dodatku covidowego. Uzgodniono także zawieszenie obowiązywania punktu dotyczącego wykorzystania 50 proc. zaproponowanych godzin pracy.

Na ten moment WPR w Katowicach zatrudnia 400 ratowników etatowych oraz 252 na kontaktach. Jak tłumaczy Iwona Wronka, rzeczniczka WPR, liczba ta jest wystarczająca. Karetki wyjeżdżają do pacjentów bez większych problemów, a grafiki są obsadzone.

Źródło: www.onet.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.