Aktualne obostrzenia - harmonogram zmian - ratownicy24.pl

Aktualne obostrzenia – harmonogram zmian

Aktualne obostrzenia - harmonogram zmian
fot. https://twitter.com/PremierRP/

Spadek liczby zakażonych koronawirusem skłonił władzę do zniesienia kolejnych restrykcji. Jedne z pierwszych poważnych zmian wchodzą w życie już dzisiaj.

Aktualne obostrzenia ogłosił 28 kwietnia premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Politycy przedstawili harmonogram ich znoszenia, który może się zmienić w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Pierwsze zmiany obowiązują już od 1 maja. Wprowadzono możliwość korzystania z obiektów sportowych na świeżym powietrzu przy maksymalnej liczbie 50 osób. Natomiast w krytych halach czy basenach mogą trenować zorganizowane grupy dzieci i młodzieży przy 50 procentowym obłożeniu.

Z kolei od dzisiaj działalność wznawiają galerie handlowe, wielkopowierzchniowe sklepy budowlane oraz meblarskie, a także galerie sztuki i muzea. Do nauki stacjonarnej wracają dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.

8 maja otworzą się hotele bez strefy restauracyjnej i wellness. Następnie od 15 maja nie będzie obowiązku noszenia maseczki na wolnym powietrzu, jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców spadnie poniżej 15.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/obostrzenia-od-4-maja-pelna-lista-zmian-6635621428693664a

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.