Aplikacja, która ułatwi pracę ratownikom - ratownicy24.pl

Aplikacja, która ułatwi pracę ratownikom

aplikacja
fot.iStock

Pierwsza na świecie innowacyjna technologia, którą wypróbują ratownicy medyczni z Olsztyna. Dzięki niej możliwe będzie zdalne otwieranie bram i szlabanów.

Aplikacja przyspieszy czas dotarcia medyków do osób poszkodowanych. Jak informują władze województwa, to pierwsze na świecie takie rozwiązanie, które działa w Olsztynie.

System „Ratunek bez barier” to odpowiedź na fizyczne potrzeby osób, które wymagają pomocy, związane z infrastrukturą dostępową. Chodzi głównie o szlabany, domofony, czy bramy. Niejednokrotnie zdarza się, że pogotowie nie może dojechać do osoby, która wzywa pomoc, gdyż blokuje je jakaś przeszkoda. A w tym wypadku liczy się każda minuta.

Ratownicy medyczni będą pokonywać utrudnienia za pomocą „magicznego przycisku”, który będzie znajdował się na ich służbowych telefonach. Dzięki temu pogotowie, czy straż pożarna nie będą się tak zmagać z czasem.

Praca nad aplikacją trwała dwa lata. Jak zaznacza jej autor Szymon Fiedorowicz to połączenie technologii blockchain z urządzeniami w fizycznym świecie. Ponadto chodzi o użycie jej do najbezpieczniejszego na świecie udostępnienia kluczy cyfrowych.

Źródło: www.niezalezna.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.