Atak na ratowników medycznych - ratownicy24.pl

Atak na ratowników medycznych

ustawa
fot.iStock

W Sopocie 47-letni pacjent groził ratownikom pozbawieniem życia. Dodatkowo ich znieważył oraz naruszył ich nietykalność.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Przejawy agresji wobec medyków są ostatnio coraz bardziej widoczne.

W Sopocie policjanci odebrali pilne zgłoszenie do pacjenta, który po przyjeździe do szpitala zachowywał się agresywnie. Jak ustalono pomoc medyczna była w tym przypadku niezbędna, gdyż 47- latek miał na głowie kilkucentymetrową ranę. Po przyjeździe na miejsce policjantów, pacjent nadal zachowywał się agresywnie. Ponadto czuć było od niego alkohol.

Udzielono mu pomocy, w czasie gdy funkcjonariusze zapewniali bezpieczeństwo personelowi medycznemu. Sprawca został zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej, znieważeniem oraz kierowaniem gróźb wobec ratowników medycznych. Już w czasie transportu do szpitala agresor szarpał medyków (jednemu potargał służbową bluzę), kierował pod ich adresem wulgaryzmy oraz groził im pozbawieniem życia. A ratownicy nie mogli odstąpić od udzielenia pomocy poszkodowanemu, gdyż rana na jego głowie wymagała interwencji medycznej.

Mężczyzna trafił do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał sześć zarzutów. Grozi mu kara trzech lat więzienia.

Źródło: www. regiony.tvp.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.