Będzie ogólnopolski strajk ratowników medycznych? - ratownicy24.pl

Będzie ogólnopolski strajk ratowników medycznych?

Będzie ogólnopolski strajk ratowników medycznych?
fot. istockphoto.com

Na profilu OZRM na Facebooku pojawiła się ankieta w sprawie organizacji ogólnopolskiego manifestu ratowników medycznych. Tymczasem Komitet Protestacyjny napisał list do ministra zdrowia w sprawie najniższych wynagrodzeń w sprawie ochrony zdrowia.

W połowie czerwca tego roku posłowie odrzucili poprawki zaproponowane Senat, które dawały wyższe wskaźniki pracy ratownikom, a tym samym większe płace. W dniu głosowania medycy protestowali przed budynkiem Sejmu. Przewodniczący OZRM zapowiedział, że jeżeli nowelizacja ustawy nie wejdzie w życie razem z poprawkami, odbędzie się manifest ratowników medycznych.

Natomiast kilka dni po proteście w mediach społecznościowych pojawiła się ankieta, która dotyczy zorganizowania ogólnopolskiego manifestu. Takie protesty odbyłyby się przed Urzędami Wojewódzkimi i Ministerstwem Zdrowia. Dotyczy ona także wybierania nieplanowanych dni wolnych od 1 lipca.

źródło: cowzdrowiu.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.