Trudne warunki w górach - ratownicy24.pl O tym się mówi

Trudne warunki w górach

Ciężkie warunki w górach
www.istockphoto.com

Coraz więcej interwencji przez trudne warunki pogodowe. Ratownicy GOPR i TOPR odradzają wchodzenia na wyższe partie i podają przykłady turystów, którzy przecenili swoje możliwości.

W górach aktualnie panują niezwykle trudne warunki. Temperatury są dodatnie, pada deszcz, wieje silny wiatr, śnieg na szklakach zaczyna topnieć, natomiast w niektórych miejscach, często uczęszczanych jest zlodowaciały. Z tego powodu ratownicy TOPR apelują o niezapuszczanie się do wyżej położonych miejsc, a na niskich partiach o korzystanie z raczków.

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR wspominają o akcjach ratowniczych w tych trudnych warunkach. Dwóch turystów utknęło w rejonie szczytu z powodu złych warunków atmosferycznych. Konieczne było zabezpieczenie termiczne i asekuracja przy zejściu. Inna para straciła orientację po południowej stronie szczytu. Im również udzielono szybkiej pomocy, jednak wezwań tego typu sytuacji jest coraz więcej.

źródło: www.wadowice24.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.