Czy ratownicy stracą na Nowym Ładzie? - ratownicy24.pl

Czy ratownicy stracą na Nowym Ładzie?

Ratownicy stracą na zmianach podatkowych. Obawiają się, że ich podwyżki zostaną wchłonięte przez dodatkowe składki.

Czy ratownicy stracą na Nowym Ładzie?
www.istockphoto.com

Ratownicy zatrudnieni na etacie otrzymali w ostatnim czasie podwyżki dzięki podniesieniu płacy minimalnej w służbie zdrowia. Jednak wejście w życie od przyszłego roku Nowego Ładu wiąże się z nowymi składkami. Będą one w wynosić 9 proc. składki zdrowotnej liczonej od dochodu lub 4,9 proc. przy rozliczeniu według podatku liniowego.

Od przyszłego roku osoby rozliczające się według skali zapłacą 9 proc. składki zdrowotnej liczonej od dochodu lub 4,9 proc. składki przy rozliczeniu wedle podatku liniowego.

Karol Bączkowski, ratownik medyczny, przypomina że wiele medyków musi pracować na kilku etatach, do tego dochodzi finansowanie odzieży oraz szkoleń. Często muszą oni zakładać własne firmy, gdyż jest to bardziej opłacalne. Jednak Nowy Ład może to zmienić.

Katarzyna Fortak-Karasińska, radczyni prawna, podkreśla, że dotychczasowe zasady prowadzenia działalności były na korzyść szpitali i medyków. Biorąc jednak pod uwagę zmiany w zakresie składek zdrowotnych oraz podatku dochodowego, rozwiązanie to może okazać się niekorzystne.

źródło: www.politykazdrowotna.com

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.