Dodatki covidowe rodzą konflikty w szpitalach - ratownicy24.pl

Dodatki covidowe rodzą konflikty w szpitalach

dodatki
fot.iStock

Przyznawanie dodatków do wynagrodzeń tylko dla wybranych członków personelu medycznego rodzi konflikty i jest źródłem niezadowolenia wśród medyków.

Związek Powiatów Polskich jest zaniepokojony obecną sytuacją związaną z przyznaniem dodatkowego wynagrodzenia wybranym pracownikom medycznym ( pracującym w szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, Izbach Przyjęć i Zespołach Ratownictwa Medycznego).

Związek wystosował w tej kwestii pismo do Macieja Miłkowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i współprzewodniczącego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej KWRiST. Zawiera ono m.in. prośbę o ponowne przemyślenie systemu gratyfikacji. Jednak tym razem dla wszystkich pracowników medycznych zatrudnionych w szpitalach, walczących na co dzień z pandemią.

Prezes NPP Andrzej Płonka zauważa, że medycy udzielają świadczeń wszystkim pacjentom. Testy na obecność koronawirusa przechodzi każdy pacjent (zanim trafi na odpowiedni oddział). Do tego czasu jest pacjentem potencjalnie zainfekowanym, a personel pracuje w pełnym wyposażeniu ochronnym. Ponadto pacjenci dodatni maja wykonywany szereg badań zanim zostaną wypisani do domu czy przewiezieni do innej placówki.

Obecnie obowiązujące zasady przyznawania dodatków do wynagrodzeń, tylko dla wybranych członków personelu medycznego, różnicują sytuację personelu, ze względu na jednostkę szpitalną w jakiej pracują.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.