Dodatkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla medyków - ratownicy24.pl

Dodatkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla medyków

dodatkowe szczepienia
fot.: iStock

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w 5 szpitalach ruszają dodatkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla kadry medycznej. Osoby, które do końca stycznia nie zdążą się zaszczepić w szpitalach węzłowych, będą mogły to zrobić w 5 dodatkowych miejscach.

Każda osoba, która mieści się w grupie „0” szczepień, do 14 stycznia może zgłosić chęć zaszczepienia za pośrednictwem formularza dostępnego online. Następnie należy zgłosić się do szpitala węzłowego w celu umówienia terminu szczepienia.

Zakończenie szczepienia pierwszą dawką osób z grupy „0” w szpitalach węzłowych planowane jest do końca stycznia 2021r. Osoby, które nie zdążą się zaszczepić w tym terminie, będą mogły zrobić to później w wybranym populacyjnym punkcie szczepień lub specjalnie utworzonym punkcie szczepień w szpitalu rezerwowym/prowadzącym szpital rezerwowy.

Dodatkowe szczepienia przeciw Covid-19 będą możliwe dzięki otwarciu dodatkowych punktów szczepień w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań. Do punktów mogą zgłaszać się osoby posiadające prawo wykonywania zawodu.

Źródło: https://cowzdrowiu.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.