II Opolskie Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym - ratownicy24.pl
Reklama
ratownicy24pl-wybrane-substancje

Wyszukaj w serwisie

II Opolskie Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Elita ratowników z całej Polski zjechała na Opolszczyznę, by w dniach 29-31 maja rywalizować w II Opolskich Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.

Sercem mistrzostw był kompleks pałacowy w Sulisławiu. To w nim uroczyście otwarto i zamknięto mistrzostwa. Na terenie pałacu odbywały się też niektóre konkurencje. 25 ekip, składających się z trzech ratowników, zmagało się między innymi z wyciągnięciem z wody topielca, uratowaniem mężczyzny, który zasłabł podczas wspinaczki czy też podjęciem czynności wobec postrzelonego policjanta.

Chcieliśmy sprawdzić, jak nasi koledzy po fachu poradzą sobie w różnych okolicznościach przyrody. Były więc tereny skaliste, była plaża, nieczynna niecka basenu czy ciepłownia. Oprócz umiejętności typowo medycznych, weryfikowaliśmy także sposób komunikacji zespołów z pacjentem oraz dyspozytorem medycznym i innymi służbami tłumaczy Robert Czochara, komandor mistrzostw i ratownik Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, które było głównym organizatorem wydarzenia.

Najlepsi okazali się ratownicy z zespołu Pogotowia Ratunkowego w Legnicy I. Drugie miejsce zajęła ekipa Ratownictwa Medycznego w Żywcu. Na najniższym stopniu podium znaleźli się też reprezentanci Małopolski – Krakowskie Pogotowie Ratunkowe III.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasz region już po raz kolejny stał się ratowniczą stolicą kraju. Powiem tak, jak rok temu: tu nie ma przegranych, wszyscy jesteście ratowniczą elitą. Jestem z Was wszystkich bardzo dumny. Przy okazji dziękuję też mojej „firmowej” ekipie, partnerom oraz sponsorom. Dzięki Wam impreza była zorganizowana profesjonalnie i, co najważniejsze, bezpiecznie. Do zobaczenia przy okazji kolejnej edycji!podsumowuje Jarosław Kostyła, dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Tekst i zdjęcia: Miłosz Bogdanowicz

Reklama

Sklep

Najnowszy numer czasopisma<br />
Na Ratunek 3/2024<br />
<br />
<br />
<br />
<br />

Najnowszy numer czasopisma
Na Ratunek 3/2024
35,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
KSIĄŻKA: Wybrane substancje psychoaktywne w praktyce ZRM i SOR. Postępowanie w zatruciach <br />
<br />

KSIĄŻKA: Wybrane substancje psychoaktywne w praktyce ZRM i SOR. Postępowanie w zatruciach

129,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Podręczna Tarcza Ratunkowa <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />

Podręczna Tarcza Ratunkowa

49,90 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
KSIĄŻKA: Drożność dróg oddechowych w praktyce ratownika medycznego<br />
<br />
<br />

KSIĄŻKA: Drożność dróg oddechowych w praktyce ratownika medycznego


149,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.