Gorzów Wielkopolski: podwyżki dla ratowników - ratownicy24.pl

Gorzów Wielkopolski: podwyżki dla ratowników

Zwrot akcji w Gorzowie Wielkopolskim
fot. istockphoto.com

Ratownicy medyczni grupowo złożyli wypowiedzenia. Tym samym miastu groziło pozostanie bez obsady ambulansów. Natomiast dyrektor pogotowia nieoczekiwanie wystosował odpowiedź do swoich pracowników.

Protestujący medycy z Gorzowa Wielkopolskiego z powodu braku odzewu w sprawie zmian warunków umów złożyli wypowiedzenia. Zrobiło to 41 pracowników, czyli 100% ratowników kontraktowych z Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Ostatecznie dyrektor placówki – Andrzej Szmita – powiedział, że po 30 latach zarządzania bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, iż najcenniejszymi aktywami w ochronie zdrowia są ludzie, a największą odpowiedzialnością jest dbałość o pracowników i pacjentów. Tym samym postanowił zwiększyć wynagrodzenie personelu medycznego, nawet w sytuacji braku dodatkowych źródeł i środków finansowych wynagrodzeń.

Szmita zaproponował, aby z dniem 1 sierpnia wynagrodzenie za godzinę pracy ratownika wzrosło do wysokości 55 złotych.

źródło: www.wp.pl

Aktualizacja –> Brak podwyżek w Gorzowie Wielkopolskim

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.