Hipotermia jako stan zagrożenia życia - Strona 2 z 2 - ratownicy24.pl
Reklama
Webinar Noworodek w warunkach ZRM

Wyszukaj w serwisie

Hipotermia jako stan zagrożenia życia

Algorytm postępowania w przypadku wystąpienia hipotermii

Czas poszukiwania oznak życia u osób będących w hipotermii zostaje wydłużony do jednej minuty – wykorzystujemy w tym celu nie tylko badanie kliniczne, ale także EKG, ETCO2 i USG. Musimy mieć na uwadze, że trudności diagnostyczne wynikają ze znacznego spowolnienia i spłycenia oddechu oraz bradykardii z niskim ciśnieniem krwi. Pamiętajmy, że do zatrzymania krążenia w przebiegu wychładzania serca dochodzi w mechanizmie asystolii.

Ocena drożności dróg oddechowych i sposób ich zaopatrzenia pozostają niezmienne. W podjętych działaniach trzeba uwzględnić czynnik niskiej temperatury wpływający na organizm oraz na sprzęt.

Częstość uciśnięć klatki piersiowej i wentylacji powinna być taka sama jak w przypadku RKO pacjentów w normotermii. Jeśli migotanie komór utrzymuje się po trzech wyładowaniach, kolejne próby defibrylacji należy odroczyć do czasu zwiększenia temperatury centralnej pacjenta > 30°C. Należy wstrzymać podaż adrenaliny u pacjentów z temperaturą centralną < 30°C. Jeśli temperatura centralna pacjenta wynosi > 30°C, [...]

Ten materiał dostępny jest tylko dla użytkowników
którzy są subskrybentami naszego portalu.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Targi IFRE-EXPO w Kielcach
Poznaj nasze serwisy