Ile zarabia kierownik karetki? - ratownicy24.pl O tym się mówi

Ile zarabia kierownik karetki?

Kierownik zespołu wyjazdowego podzielił się informacją na temat swoich zarobków. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 nazwał to współczesną formą niewolnictwa.

Ile zarabia kierownik karetki?
www.istockphoto.com

Ratownik medyczny opublikował na Twitterze swój pasek z wypłatą za czerwiec. Kwota wynosi niecałe 3200 zł, co oburzyło między innymi dra Pawła Grzesiowiaka. Nazwał takie wynagrodzenie współczesną formą niewolnictwa. Dodał również, że może ono starczyć jedynie na benzynę do pracy, dlatego wielu medyków pracuje na 3 etaty, aby móc utrzymać rodzinę.

Kierownik karetki podkreślił, że to właśnie ratownicy stoją na pierwszej linii frontu i pomagają obywatelom. Jednak jedyne co w zamian dostają, to oklaski, za którymi nie idą realne pieniądze. Taki stan rzeczy jest jedną z przyczyn strajków trwających od kilku miesięcy. Medycy w całej Polsce idą na masowe zwolnienia lekarskie lub nie podpisują umów kontraktowych.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.