Kompromis w sprawie podwyżek? - ratownicy24.pl O tym się mówi

Kompromis w sprawie podwyżek?

Kompromis w sprawie podwyżek?
fot. istockphoto.com

Od blisko miesiąca ratownicy ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Grudziądzu walczyli o satysfakcjonujące wynagrodzenia.

Pracownicy poinformowali, że osiągnęli kompromis w sprawie podwyżek dla personelu ratowniczego i pielęgniarskiego. Dyrektor szpitala Maciej Hoppe przyznał, że praca medyków jest katorżnicza.

Aktualnie wyższe wynagrodzenia pokryje placówka. Natomiast Hoppe podkreśla, że w przyszłości nie wyobraża sobie, że nie pojawią się rozwiązania systemowe.

Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu w Grudziądzu groziło zamknięcie. Ponad 20 ratowników złożyło wypowiedzenie. Wtedy dyrekcja nie była chętna do dialogu w sprawie podwyżek. Natomiast po spotkaniu władz placówki z ratownikami doszło do przełomu i osiągnięto kompromis.

Z kolei medycy z SOR-u przyznali, że planują regularne spotkania z dyrekcją szpitala w celu omówienia aktualnej sytuacji.

Co z ratownikami ZRM?

Jednak wciąż pozostaje otwarta kwestia ratowników zespołów wyjazdowych. Pracownicy podpisali z dyrekcją porozumienie w sprawie wynagrodzenia już we wrześniu. Natomiast w połowie października władze szpitala zerwała je. Jednocześnie zaproponowała niższe stawki. Na takie warunki nie przystali ratownicy ambulansów.

Aktualnie dyrekcja oferuje wyższe stawki, jednak nie tak wysokie jak w pierwotnym porozumieniu. Władze szpitala czekają na decyzję ratowników w tej kwestii.

źródło: pomorska.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.