Mazowsze. Wracają stare zasady dezynfekcji karetek - ratownicy24.pl

Mazowsze. Wracają stare zasady dezynfekcji karetek

zasady dezynfekcji
Fot.iStock

Pogotowie ma wrócić do pełnej dezynfekcji ambulansów pomiędzy przewozami pacjentów z COVID-19. Marcowe wytyczne nie zdały egzaminu i zostały skrytykowane przez ratowników.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki wystosował w tej sprawie pismo, w którym pojawia się jasna informacja o zniesieniu dotychczasowych zasad:

„ZRM po kontakcie z pacjentem dodatnim lub z podejrzeniem zakażenia nie może pojechać do następnego pacjenta z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem. Wcześniej należy zdezynfekować pojazd i zmienić środki ochrony osobistej.”

Dodatkowo decyzję poparło Centers for Disease Control and Prevention (agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych). Według niej po przetransportowaniu pacjenta z potwierdzonym wynikiem testu lub osoby z podejrzeniem zakażenia wirusem pojazd należy zdezynfekować.

Sami ratownicy krytycznie odnosili się do nowych zasad dekontaminacji, które powstały z zalecenia wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych. Jak tłumaczą ich pracy nie da się zaplanować. Ciężko jest przewidzieć czy wezwanie będzie do pacjenta covidowego czy też nie. Dlatego wracają stare zasady.

Źródło: www.tvn24.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.