Ministerstwo wyróżniło zasłużonych dla ratownictwa medycznego - ratownicy24.pl

Ministerstwo wyróżniło zasłużonych dla ratownictwa medycznego

Ministerstwo przyznało nagrody im. bł. Gerarda osobom zasłużonym podczas pracy w Państwowym Ratownictwie Medycznym. Wręczył je wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

 wyróżnieni nagrodą im. bł. Gerarda
Źródło: www.twitter.com/MZ_GOV_PL Na zdjęciu wyróżnieni nagrodą im. bł. Gerarda

Kogo nagrodzono?

Nagrodę Ministra Zdrowia w kategorii „Osoby i instytucje wspierające Państwowe Ratownictwo Medyczne” otrzymał dr hab. Jacek Smereka, prof. UMW, lekarz specjalista medycyny ratunkowej, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

Natomiast w kategorii „Lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny” nagrodzony został Łukasz Moskal, który jest ratownikiem od ponad 10 lat.

Nagroda w kategorii „Zarządzanie ratownictwem” została przyznana Janowi Gessekowi, który jest ratownikiem medycznym oraz ekspertem w zakresie zdrowia publicznego.

Kto może zostać wyróżniony?

O nagrodę mogą ubiegać się osoby, które działają w systemie PRM. Wniosek należy wysłać do Ministerstwa Zdrowia, który podany jest na stronie www.gov.pl.

Nagroda błogosławionego Gerarda

Wyróżnienie przyznaje się osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do niesienia pomocy w Państwowym Ratownictwie Medycznym. W Polsce nagrodę przyznaje się od 2009 roku w okolicach 13 października, czyli wtedy, gdy obchodzi się Dzień Ratownictwa Medycznego.

Patronem tej nagrody oraz jest bł. Gerard, który na przełomie XI i XII wieku zakładał hospicja, w których rycerze zdolni do niesienia pomocy, udzielali je m.in. pielgrzymom przemierzającym szlaki między Europą a Bliskim Wschodem.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.