Na ratunek rannemu pirotechnikowi
Artykuł przybliża proces współdziałania sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z zespołem ratownictwa medycznego. Autorzy opisują obrażenia, z którymi ratownicy medyczni mogą spotkać się, uczestnicząc w interwencjach minersko-pirotechnicznych.
Słowa kluczowe
interwencja minersko-pirotechniczna, pirotechnicy, obrażenia pierwszorzędowe
Policyjni pirotechnicy to policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w strukturach samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych policji. Są to funkcjonariusze z dużym doświadczeniem służbowym, którzy ukończyli szereg specjalistycznych kursów związanych z szeroko pojętą pracą przy użyciu materiałów wybuchowych. Ich praca jest związana z identyfikacją, przewozem i ewentualną neutralizacją przedmiotów lub urządzeń zawierających materiał wybuchowy. Ponadto policyjni pirotechnicy uczestniczą między innymi w śledztwach prowadzonych po wybuchach, poszukiwaniach osób zaginionych, pracach podwodnych oraz zabezpieczają wizyty osób objętych ochroną Służby Ochrony Państwa.
Działania sekcji minersko-pirotechniczej w woj. śląskim
Liczba interwencji minersko-pirotechnicznych na Śląsku w porównaniu do innych województw naszego kraju jest duża. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach uruchamia procedurę wezwania [...]
którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!