Nowe ambulanse w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie - ratownicy24.pl

Nowe ambulanse w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie

nowe ambulanse
fot.: iStock

Nowe ambulanse zostały zakupione przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie z własnych środków. Sześć nowych, całkowicie zabudowanych pojazdów kosztowało ponad 2,7 mln. zł.

Ratownicy medyczni są na pierwszej linii frontu walki z covidem, to oni niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Jestem przekonany, że te nowoczesne i dobrze wyposażone karetki okażą się bardzo przydatne w ich codziennej pracy. – mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Bazą dla zakupionych ambulansów są samochody Mercedes Sprinter. Posiadają one automatyczną skrzynię biegów, co będzie znacznym ułatwieniem podczas eksploatacji samochodów przez ratowników. Karetki trafia na podstacje: Śródmieście, Czechów oraz do filii w Łęcznej i Kraśniku.

Nowe ambulanse są w kolorze żółtym. Jest to związane z rozporządzeniem ministra zdrowia, w myśl którego do 1 stycznia 2028 roku wszystkie pojazdy systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne mają być właśnie w tym kolorze. Dzięki tak wyrazistym kolorom, będą one lepiej widoczne, a jednocześnie nie będą mylone z karetkami transportowymi , które często są prywatne.

Celem zakupionych pojazdów jest nie tylko zapewnienie ratownikom lepszych warunków pracy, ale również usprawnienie dotarcia do pacjentów wymagających pomocy medycznej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.