Nowe karetki dla Śląska - ratownicy24.pl O tym się mówi ratownicy24.pl

Nowe karetki dla Śląska

Dobrze wyposażone karetki dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. 7 nowych pojazdów ma poprawić komfort pacjentom i ułatwić pracę ratownikom.

Nowe karetki dla Śląska
www.istockphoto.com

Nowe karetki trafią do Zabrza, Mikołowa, Pszczyny oraz Radzionkowa. Dyrektor WPR podkreśla, że nie tylko pojazdy zwiększą komfort pracy, ale również ich wyposażenie. Sprzęt medyczny, który znajduje się w nich jest na bardzo wysokim poziomie i pomoże w udzielaniu pomocy pacjentom.

Ratownik medyczny pracujący w nowym samochodzie jest bardzo zadowolony z nowego nabytku, a szczególnie ze sprzętu, który się w nim znajduje. W nowych karetkach są między innymi defibrylatory oraz urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Całkowity koszt pojazdów to około 4,5 mln zł z czego większość to środki unijne.

źródło: www.radioem.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.