Nowy SOR w Opolu - ratownicy24.pl

Nowy SOR w Opolu

nowy SOR
fot.: iStock

W środę 10 lutego uroczyście otwarto nowy SOR w Uniwersyteckim Szpitali Klinicznym w Opolu.

Nowy SOR w Opolu został powiększony i unowocześniony. Koszt modernizacji wyniósł niemal 12,6 mln zł. Na rozbudowanym oddziale ratunkowym zwiększono liczbę łóżek z 7 do 23, rozdzielono wejścia dla pacjentów przywożonych przez karetki i przychodzących na zabiegi planowane do szpitala oraz wdrożono system TOPSOR przeznaczony do zarządzania oczekującymi pacjentami. Ponadto, na oddziale powstała sala i poczekalnia dla najmłodszych pacjentów.

Przeprowadzone prace modernizacyjne miały na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu przebywających tam osób. Dzięki temu będzie również możliwe usprawnienie pracy SOR. Rocznie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Uniwersyteckim Szpitalu klinicznym w Opolu trafia około 55 tys. pacjentów.

Źródło: http://www.ratownictwo.opole.pl/

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.