Pierwsza sprawa sądowa za niewypłacenie dodatku covidowego - ratownicy24.pl

Pierwsza sprawa sądowa za niewypłacenie dodatku covidowego

sprawa sądowa
fot.: iStock

Sprawa sądowa będzie prowadzona o odszkodowanie za niewpisanie przez szpital na listę osób uprawnionych do dodatku lekarzy. Pomocy prawnej w tej kwestii podjął się Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poinformował, że podjął się pomocy prawnej w postępowaniu sądowym o odszkodowanie za niewpisanie przez dyrektora szpitala na listę osób, którym przysługuje dodatek „covidowy” lekarzy, którzy „wykonują zawód lekarza” w szpitalnym oddziale ratunkowym i na izbie przyjęć. Jak czytamy w komunikacie OZZL, sprawa sądowa dotyczy lekarzy z województwa wielkopolskiego. Jak zaznaczono w komunikacie, jeśli zostanie przyznane odszkodowanie, obciąży ono budżet szpitala. Gdyby lekarze otrzymali dodatek covidowy, środki pochodziłyby z budżetu państwa przekazywanych za pośrednictwem NFZ.

Źródło: https://cowzdrowiu.pl/

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.