Postulaty medyków są nierealne? - ratownicy24.pl O tym się mówi

Postulaty medyków są nierealne?

Postulaty medyków nierealne?
www.istockphoto.com

Postulaty medyków muszą być urealnione. Inaczej rząd może nie spotkać się z protestującymi.

Komitet Protestacyjno – Strajkowy chciał rozmawiać tylko z premierem. Jednak premier Mateusz Morawiecki nie pojawił się na strajku 11 września. Powodem były nierealne postulaty medyków – jak wynika z informacji PAP.

Medycy zażądali m.in. zmiany ustawy o sposobie ustalenia najniższego wynagrodzenia i wzrostu wycen świadczeń. Ratownicy chcą podwyżek wynagrodzenia zasadniczego i dodatku wyjazdowego w wysokości 45% od podstawowego wynagrodzenia.

„Czekamy na sprecyzowanie postulatów, gdyż w tej chwili opiewają one na ponad 100 mld zł. Biorąc pod uwagę, że tegoroczny budżet na służbę zdrowia wynosił ok. 120 mld zł, nikt rozsądny nie powie, że oczekiwania protestujących medyków są możliwe. To raczej próba nacisku politycznego” – informuje PAP.

Resort zdrowia nie jest w stanie zrealizować postulatów, ponieważ łączny koszt żądań w tym roku wyniósł 26,05 mld zł, a w przyszłym roku – 104,7 mld zł.

Według doniesień PAP, premier nie spotka się z protestującymi medykami do czasu aż postulaty nie będą realne.

źródło: www.pulsmedycyny.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.