Powiat poznański: 15 z 26 karetek nie jeździ - ratownicy24.pl

Powiat poznański: 15 z 26 karetek nie jeździ

1 października w powiecie poznańskim nie wyjechała ponad połowa karetek. Jak informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, ratownicy wzięli L4.

Nie wyjechało 15 na 26 karetek.
www.istockphoto.com

Trudna sytuacja w poznańskim pogotowiu spowodowana jest licznymi zwolnieniami lekarskimi. Ratownicy medyczni nie przyszli do pracy. Skutkowało to tym, że ponad połowa ambulansów nie wyjechała. Jednak Tomasz Stube uspokaja, zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i podjęto działania, które mają pomóc w brakach personelu ratowników.

„Wojewoda wielkopolski podjął starania, aby pozyskać m.in. ratowników ze struktur Państwowej Straży Pożarnej, którzy mają takie uprawnienia i prowadzili podobne działania podczas pandemii. Także ciągłość pracy karetek i bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu jest już zapewnione” – mówi Stube.

Protest trwający od 1 września skutkował braniem zwolnień lekarskich przez ratowników medycznych, którzy walczą o lepsze warunki pracy, w tym o podniesienie zarobków, a także zmiany przepisów dotyczących ich pracy.

Źródło: www.poznan.tvp.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.