Ratownicy reagują na zwolnienia kolegów - ratownicy24.pl

Ratownicy reagują na zwolnienia kolegów

Ratownicy medyczni solidaryzują się ze swoimi zwolnionymi kolegami z Przemyśla. Zaplanowali protest, na którym między innymi będą uczyć pierwszej pomocy.

Ratownicy reagują na zwolnienia kolegów
www.istockphoto.com

Przypominamy, że jakiś czas temu trzech ratowników Wojewódzkiej Stacji w Przemyślu zostało dyscyplinarnie zwolnionych, po tym jak postanowili walczyć o wyższe pensje. W odpowiedzi związkowcy zorganizowali zbiórkę na pomoc prawną. Zamierzają również wnieść sprawę do sądu, na tym jednak nie koniec.

Ogólnopolski Zawiązek Zawodowy Ratowników Medycznych zapowiedział protest w Rzeszowie, który ma się odbyć pod hasłem „Obywatelu ratuj się sam… Bo niedługo nie będzie miał kto”. Medycy będą udzielać na nim szkoleń z zakresu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej. Pracownicy podkreślają, że od czasu zwolnienia ratowników, dyrekcja ani razu się z nimi nie spotkała w calu negocjacji. Zaznaczają, że zależy im na dialogu z władzami szpitala.

źródło: www.cowzdrowiu.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.