Praca jako ratownik medyczny w ramach ratownictwa górskiego - ratownicy24.pl

Praca jako ratownik medyczny w ramach ratownictwa górskiego

Ratownik medyczny może wykonywać swój zawód między innymi w ramach ratownictwa górskiego. Celem artykułu jest przedstawienie najważniejszych regulacji prawnych dotyczących ratownictwa górskiego w Polsce.

Słowa kluczowe: ratownik medyczny, ustawa, ratownictwo górskie, ratownictwo narciarskie

Podstawy prawne wykonywania zawodu ratownika medycznego w Polsce określa Ustawa z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (tekst jednolity: Dz.U. z 2011 r., nr 208, poz. 1241 oraz z 2013 r., poz. 7). Zgodnie z nią ratownik medyczny może wykonywać swoje zadania zawodowe polegające na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, w tym medycznych czynności ratunkowych udzielanych samodzielnie lub na zlecenie lekarza, przede wszystkim w podmiotach leczniczych, ale także w ramach ratownictwa górskiego i narciarskiego. Problematykę ratownictwa górskiego i narciarskiego reguluje przede wszystkim Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz.U., poz. 1241 oraz z 2013 r., poz. 7).

Ratownictwo górskie mogą wykonywać podmioty, które uzyskały zgodę ministra właściwego do spraw wewnętrznych na wykonywanie ratownictwa...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Komentarze

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.