Przyrządowe metody udrażniania dróg oddechowych i ich monitorowanie
W artykule omówiono szczegółowo przygotowanie do intubacji dotchawiczej, akronim TEN, a także całą procedurę bezpiecznego założenia rurki dotchawicznej. Zaprezentowano również akronim MOUTHI, który pozwala na ocenę poziomu trudności intubacji.
Słowa kluczowe
drogi oddechowe, drożność dróg oddechowych, intubacja
Poświęcenie czasu na przygotowanie się do intubacji dotchawiczej w warunkach przedszpitalnych jest kluczowym elementem sukcesu podczas pierwszej próby. Podczas próby intubacji dotchawiczej większość ratowników medycznych skupia się na szybkiej wizualizacji strun głosowych. Właściwe podejście (zastosowanie systemów mnemotechnicznych) oraz prawidłowe i spokojne wykonanie intubacji wpłyną na poprawę wyników (sukces podczas pierwszej próby) i zmniejszą ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych.
Przygotowanie do intubacji dotchawiczej
Pacjent powinien być ułożony ma plecach w pozycji neutralnej lub z lekko odchyloną głową (tzw. pozycja węsząca – tak aby, jego przewód słuchowy znajdował się w tej samej płaszczyźnie poziomej co mostek). Jest to optymalna pozycja, zapewniająca nam wizualizację strun głosowych oraz umożliwiająca prawidłową wentylację pacjenta. Wielką ironią intubacji [...]
którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!