Ratownicy i policjanci z województwa śląskiego łączą siły - ratownicy24.pl

Ratownicy i policjanci z województwa śląskiego łączą siły

Ratownicy i policjanci z województwa śląskiego łączą siły
fot. slaska.policja.gov.pl

Policja oraz dwa pogotowia ratunkowe podpisały porozumienie w sprawie zwiększenia efektywności dotychczasowej współpracy.

Wspólne szkolenia Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz policji to jeden z fundamentalnych elementów efektywnego współdziałania służb. Kiedy policjanci pojawią się jako pierwsi na miejscu zdarzenia natychmiast podejmują czynności, mające na celu pomoc poszkodowanym zanim trafią pod opiekę specjalistów.

Dlatego z inicjatywy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podpisano dwa porozumienia. Tym samym Komenda, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oraz Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu rozpoczęły współpracę. WPR w Katowicach reprezentował dyrektor Łukasz Pach, RPR w Sosnowcu p.o. dyrektora dr n. o zdr. Klaudiusz Nadolny. Natomiast Komendę Wojewódzką Policji jej komendant insp. Roman Rabsztyn.

W ramach porozumienia odbędą się szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, bezpieczeństwa publicznego i współdziałania służb. Także promocja zdrowia w województwie śląskim jest celem przedsięwzięcia.

źródło: slaska.policja.gov.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.