Ratownicy medyczni pomagają bezdomnym w Rzeszowie - ratownicy24.pl

Ratownicy medyczni pomagają bezdomnym w Rzeszowie

ratownicy medyczni
fot.: Unsplash

Do wolontariuszy Stowarzyszenia Zupełne Dobro w poniedziałek (15.02) dołączyli ratownicy medyczni. Wolontariusze w każdy poniedziałek na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie dzielą się z bezdomnymi ciepłą zupa i rozdają ubrania.

Wolontariuszom ze Stowarzyszenia Zupełne Dobro w poprzednich latach towarzyszyło podczas akcji dwóch medyków. Ich zadaniem było przede wszystkim zakładanie opatrunków bezdomnym. W tym roku osoby ze stowarzyszenia wspierają ratownicy medyczni. Od teraz w każdy poniedziałek na placu Ofiar Getta w Rzeszowie będzie pojawiała się karetka Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Jak mówi prezes Stowarzyszenia Zupełne Dobro w Rzeszowie, Marzena Lutyńska, pomoc medyczna jest potrzeba w czasie takich spotkań jak Zupa na Placu. Bezdomni często przychodzą do nas z drobnymi ranami, otarciami i owrzodzeniami na nogach. Spowodowane jest to tym, że takie osoby praktycznie nie ściągają butów z nóg, tak więc rany na stopach pojawiają się bardzo szybko. Druga sprawa to brak higieny – to także wpływa na rozwój infekcji.

Źródło: https://www.eska.pl/

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.