Ratownicy medyczni uczą się samoobrony pod okiem policjantów

Ratownicy medyczni szkolą się, jak obronić się przed atakami ze strony agresywnych pacjentów i zadbać o swoje bezpieczeństwo. W ostatnim dniach szkolenia z samoobrony odbyły się w Ostrołęce (woj. mazowieckie) i Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie).
Szkolenia z zakresu samoobrony dla ratowników medycznych organizowane są w reakcji na coraz częstsze przypadki agresji ze strony pacjentów. Ratownicy medyczni uczą się m.in. jak odpierać atak agresora, jak go unieruchomić oraz jak zachować się w sytuacji, w której napastnik dysponuje niebezpiecznymi przedmiotami.
SPRAWDŹ WIDEOSZKOLENIE „KURS SAMOOBRONY DLA RATOWNIKÓW”: KLIKNIJ
W kwietniu takie szkolenia odbyły się w Ostrołęce i Kazimierzy Wielkiej. Ćwiczenia zostały poprowadzone przez funkcjonariuszy policji.
– Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ratownik medyczny, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych posiada status funkcjonariusza publicznego. Każda osoba, która dopuści się znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej lub czynnej napaści na ratownika medycznego, podlega odpowiedzialności karnej – podkreślają policjanci.
Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl, mp.pl
Wykup subskrypcję serwisu ratownicy24.pl i zyskaj dostęp do materiałów, dzięki którym usprawnisz swoją pracę. Kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej!