Ratownicy pozbawieni kolejnego wynagrodzenia - ratownicy24.pl

Ratownicy pozbawieni kolejnego wynagrodzenia

ratownicy medyczni
fot. istock.pl

Od 1 czerwca zmieniły się zasady wypłaty dodatku za pracę w bezpośrednim kontakcie z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Dla ratowników oznacza to stratę nawet kilku tysięcy w skali miesiąca.

Na początku roku ratownicy medyczny utracili jeszcze tzw. dodatek ministerialny za dyżury poza systemem. Od lipca mogą także zostać wstrzymane dodatki za dyżury na karetkach systemowych. A to będzie oznaczać zmniejszenie wynagrodzenia nawet o kilka tysięcy złotych w skali miesiąca.

Jeden z ratowników medycznych zaznacza, że każdy pracuje po prawie 400 godzin w miesiącu, by otrzymać należyte wynagrodzenie. Zabranie tych dodatków oznacza pracę w jeszcze większym wymiarze godzinowym. A każdy jest już zmęczony pandemią.

Ponadto wejście w życie Nowego Ładu przyniesie ze sobą dodatkowe obowiązki podatkowe. Zwiększeniu ulegną również koszty związane z prowadzeniem działalności, a także wyższe składki ZUS. A to oznacza, że nowe przepisy nie dostarczą żadnych korzyści dla tej grupy zawodowej.

Źródło: www.rp.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.