Ratownicy wracają na SOR - ratownicy24.pl ratownicy24.pl

Ratownicy wracają na SOR

Wrocławski SOR po prawie dwutygodniowej przerwie znowu otwarty. Ratownicy medyczni wracają do pracy, ale sytuacja w dalszym ciągu nie jest stabilna.

Ratownicy wracają na SOR
www.istockphoto.com

Pacjenci z Wrocławia mogą odetchnąć z ulgą – SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa został otwarty. Medycy wracają ze zwolnień lekarskich, na których byli od połowy lipca.

Zaraz po fali protestów dyrekcja szpitala przenosiła pracowników z innych oddziałów, aby wypełnić braki, jednak bezskutecznie. 21 lipca władze Urzędu Marszałkowskiego podjęły decyzje o zamknięciu SOR-u i taki stan rzeczy utrzymywał się przez prawie dwa tygodnie.

Natomiast teraz Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonuje na nowo, chociaż nie oznacza to koniec problemów w służbie zdrowia. 11 września ma bowiem odbyć się protest pracowników medycznych, którzy mają dosyć niskich płac.

Źródło: www.wroclaw.wp.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.