Ratownicy zawieszeni! Wyciągnęli pacjenta z mieszkania siłą - ratownicy24.pl

Ratownicy zawieszeni! Wyciągnęli pacjenta z mieszkania siłą

ratownicy
fot. iStock

W Jeleniej Górze wyciekł do sieci kontrowersyjny film z interwencji pogotowia ratunkowego. Na nagraniu widać, jak jeden z ratowników wyciąga pacjenta na korytarz siłą.

Ratownicy medyczni, którzy uczestniczyli w zdarzeniu zostali już zawieszeni. Na nagraniu nie widać ani początku, ani końca akcji. Nie wiadomo, jak zachowywał się mężczyzna przed rozpoczęciem kontrowersyjnych działań przez pracowników pogotowia. Wiadomo jednak, że na miejscu byli również policjanci, co wskazywać może, że interwencja nie należała do najłatwiejszych.

Na filmie widzimy także jak ratownik wyciąga poszkodowanego na korytarz, którego chwilę wcześniej zrzuca z łóżka. Wśród komentarzy pojawiają się opinie, że w przypadku starszego pacjenta, który ma problemy z poruszaniem, medycy powinni skorzystać z noszy. Tego jednak nie zrobili.

Medyków decyzją Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, zawieszono do czasu wyjaśnienia szczegółów opublikowanego w mediach społecznościowych fragmentu nagrania. Ponadto pacjenta, który wymagał interwencji medycznej (po przewiezieniu do szpitala i wykonaniu wstępnej diagnostyki) wypisano do domu.

Źródło: www.wp.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.