Resuscytacja krążeniowo-oddechowa w warunkach oddalonych od służb ratunkowych oraz instytucji ochrony zdrowia - Strona 2 z 2 - ratownicy24.pl
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa w warunkach oddalonych od służb ratunkowych oraz instytucji ochrony zdrowia

Celem organizacji zajmujących się ratownictwem (w tym ILCOR) powinna być poprawa przeżywalności po zatrzymaniu krążenia na całym świecie. Aby to osiągnąć, ILCOR chce opracować międzynarodowe zalecenia w zakresie resuscytacji, wspierając lokalne systemy ochrony zdrowia. Cel ten stanowi istotne wyzwanie, któremu można sprostać jedynie dzięki wspólnemu międzynarodowemu wysiłkowi obejmującemu wszystkie zainteresowane strony na całym świecie. Inicjatywa ILCOR wskazuje pierwsze sugestie dotyczące definicji resuscytacji w warunkach ograniczonych zasobów i podkreśla nową koncepcję przetrwania jako podejście do tworzenia ram systemów resuscytacji, opieki i badań, które można dostosować do warunków o niskich zasobach. Nowe spojrzenie identyfikuje również czynniki umożliwiające, ale również bariery i potencjalne luki w wiedzy istotnej dla tego nowego przedsięwzięcia. Tworzone inicjatywy nie powinny być kierowane jedynie do pracowników ochrony zdrowia, ale powinny obejmować również odpowiednich członków społeczności zajmujących się badaniami klinicznymi, urzędników i polityków zajmujących się publiczną opieką zdrowotną na poziomie krajowym i lokalnym, agencje finansujące badania, odpowiednie stowarzyszenia, agencje rządowe i pozarządowe, przedstawicieli społeczności lokalnych oraz osoby poszukujące opieki, ponieważ wszyscy oni mogą służyć jako potencjalni koordynatorzy wdrażania lokalnych strategii RKO.

Na podstawie przeglądu grupy zadaniowej ILCOR ds. edukacji, wdrażania i zespołów (EIT), dotyczącego wyników klinicznych po resuscytacji krążeniowo-oddechowej w krajach o niskich zasobach oraz w odpowiedzi na konieczność stworzenia prawdziwie międzynarodowego i włączającego podejścia pod względem wkładu w takie stwierdzenie, utworzono Grupę Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej w warunkach ograniczonych zasobów. Grupa ta składa się z 19 osób piszących oświadczenia, które to osoby były również autorami strategii zdrowotnej (dziesięciu ekspertów w dziedzinie resuscytacji z krajów o niskich i średnich dochodach oraz dziewięciu ekspertów z krajów o wysokich dochodach w rozumieniu definicji Banku Światowego), oraz 15 członków spoza ILCOR. Oprócz członków grupy zadaniowej EIT współpracownikami są zatem zainteresowane osoby z istniejących projektów, kontakty osobiste, uznani autorzy publikacji tematycznych, nominowani członkowie organizacji międzynarodowych, znani eksperci z różnych dziedzin oraz lokalni liderzy pracujący w ochronie zdrowia w środowiskach o niskich zasobach.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować:

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów z zakresu medycyny ratunkowej
  • Otworzymy dla Ciebie wybrane video-szkolenia, dzięki którym na bieżąco zaktualizujesz swoją wiedzą
  • Otrzymasz dostęp do tematycznych e-booków
  • Zagwarantujemy Ci aktualizację kalendarium wydarzeń ratowniczych
  • Zyskasz dostęp do wszystkich wywiadów z działu: „Z ratowniczym pozdrowieniem”
zarejestruj się

Logowanie

Reklama
Reklama
Reklama
ratownicy24-na-ratunek
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.