Spór o dyspozytornie pogotowia w Warszawie - ratownicy24.pl

Spór o dyspozytornie pogotowia w Warszawie

dyspozytornie
Fot. Unsplash

Trwa konflikt pomiędzy dyrekcją pogotowia a wojewodą w sprawie przejęcia dyspozytorni medycznej w Warszawie. Tracą na tym pacjenci.

Od 1 stycznia to wojewodowie odpowiadają za funkcjonowanie dyspozytorni medycznych zarówno w kwestii realizacji jego zadań, jak i personelu. Decyzja ta zapadła w 2018 roku, kiedy została zmieniona Ustawa o państwowym ratownictwie medycznym.

W Radomiu oraz Siedlcach przejęcie dyspozytorni odbyło się bez jakichś większych problemów. W Warszawie natomiast już tak łatwo nie ma. Już w grudniu zaczęły się tarcia między wojewodą a dyrekcją Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”. To największa jednostka tego typu w kraju.

Konflikt trwa do dziś. Sami ratownicy ostrzegają, iż może się to źle skończyć. O przejęciu było wiadomo już od dwóch lat, a w Warszawie wygląda to tak, jakby ta informacja była z ostatniej chwili. Dodatkowo brakuje także wykwalifikowanych medyków oraz wsparcia psychologicznego – zaznacza jeden z ratowników medycznych. Jak na razie nie wiadomo kiedy obie strony dojdą do porozumienia.

Źródło: www.wiadomosci.onet.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.