Sulechów bez ratowników - ratownicy24.pl O tym się mówi

Sulechów bez ratowników

SOR w Sulechowie to kolejne miejsce z poważnymi brakami kadrowymi. Odeszli wszyscy ratownicy pracujący na umowach cywilno-prawnych.

Sulechów bez ratowników
www.istockphoto.com

Kryzys w Sulechowie ciągnie się od dawna. Już w sierpniu ratownicy na umowach cywilno-prawnych zapowiedzieli swoje odejście, a teraz skończył się im okres wypowiedzenia. Doprowadziło to do sytuacji, w której z 29 ratowników, zostało 9. Obsadzenie 2 karetek, którymi dysponuje Sulechów będzie teraz praktycznie niemożliwe. Pacjentom mają teraz udzielać pomocy strażacy oraz ratownicy z Zielonej Góry i Świebodzina.

Powodem zwolnień było złe traktowanie przez dyrekcję szpitala. Ratownicy nie mieli prawa do płatnego urlopu, nie dotyczyły ich limity godzin pracy, a nadgodziny i świąteczne dyżury były wynagradzane jak podstawowy czas pracy. Nic nie dały spotkania z władzami szpitala, ani ze starostą.

źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.