Sytuacja dyspozytorni medycznych na Mazowszu - ratownicy24.pl

Sytuacja dyspozytorni medycznych na Mazowszu

sytuacja dyspozytorni medycznych
fot.: iStock

Od początku roku 2021 sytuacja dyspozytorni medycznych na Mazowszu nieco się zmieniła. Od 1 stycznia działają placówki w Warszawie, Radomiu i Siedlcach a za ich funkcjonowanie odpowiada wojewoda mazowiecki.

Od 1 stycznia tego roku za funkcjonowanie dyspozytorni odpowiadają wojewodowie urzędujący w poszczególnych województwach. Nad funkcjonowaniem placówek w Warszawie, Radomiu i Siedlcach czuwa wobec tego Wojewoda Mazowiecki. Jak podkreśla Mazowiecki Urząd Wojewódzki, zmiana odbyła się płynnie i bez zakłóceń.

Z punktu widzenia osoby dzwoniącej na pogotowie i potrzebującej pomocy nic się nie zmienia. Przekształcenie miało na celu usprawnienie koordynacji systemu, jako całości. Jak podkreśla wojewoda Konstanty Radziwiłł, wpłynie to pozytywnie na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa obywateli.

Od 2017 roku dyspozytornie funkcjonujące w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego obsługują zgłoszenia za pomocą jednolitego dla całej Polski systemu informatycznego. System ten służy zarówno do obsługi zgłoszeń przez dyspozytora medycznego, jak i realizacji zleceń przez zespoły ratownictwa medycznego.

Źródło: http://petronews.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.