Szaraniec odmówił rozmowy z Ministrem Zdrowia - ratownicy24.pl

Szaraniec odmówił rozmowy z Ministrem Zdrowia

Szaraniec odmówił rozmowy z MZ
istock

Minister Adam Niedzielski zaproponował rozmowę z przewodniczącym Porozumienia Rezydentów, jednak Szaraniec odrzucił zaproszenie.

Szef Porozumienia Rezydentów W. Szaraniec argumentuje swoją odmowę tym, że do dialogu powinni być włączeni wszyscy przedstawiciele Zawodów Medycznych. Jak napisał na swoim Tweeterze, nie godzi się na wyłącznie reszty przedstawicieli Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, a tym samym wychodzi z chęcią spotkania się z MZ 08.09.21 r. w Karpaczu.


„Mówimy jednym głosem jako Komitet Protestacyjno-Strajkowy i solidarnie apelujemy o naprawę ochrony zdrowia. Może Pan rozmawiać ze wszystkimi albo z nikim”. – Tak odniosło się Porozumienie Rezydentów do wypowiedzi Adama Niedzielskiego, który napisał, że jego zaproszenie zostało odrzucone, a protestującym wcale nie chodzi o dialog.

Odpowiedzialność za obecny stan opieki zdrowotnej

„Nie pozwolimy przerzucić na siebie odpowiedzialności za stan systemu opieki zdrowotnej” – mówi Wojciech Szaraniec. – „Pełną odpowiedzialność za wszystkie bolączki publicznego sektora ochrony zdrowia ponoszą̨ politycy” – dodaje.

Szef Porozumienia Rezydentów nie godzi się na to, by za opiekę zdrowotną opowiadali medycy, gdyż kompromis zawarty w 2017 roku nie jest realizowany. Finansowanie opieki zdrowotnej powinno osiągać 7% PKB. Jednak taki stan wg rządzących będzie dopiero w 2027 roku. Z powodu niewywiązania się z kompromisu zdecydowano o ponownym strajku.

11 września 2021 r. w strajku w Warszawie wezmą udział ratownicy medyczni, lekarze, fizjoterapeuci i pielęgniarki.

źródło: www.pulsmedycyny.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.