Szpital Kliniczny w Poznaniu wizytówką usług medycznych - ratownicy24.pl

Szpital Kliniczny w Poznaniu wizytówką usług medycznych

premier
źródło: www.pap.pl

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu zapowiedział, że Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny otrzyma pond pół miliarda złotych i będzie wizytówką usług medycznych.

Pół miliarda złotych to pierwszy etap inwestycji w Szpital Kliniczny w Poznaniu. Jak podkreślał premier, obecny stan ochrony zdrowia pozwala na „szybkie” wyjście z kryzysu. A to oznacza lepszy stan finansów publicznych. Jest to ogromne, miliardowe przedsięwzięcie, na które w pierwszym etapie rząd wyda środki z budżetu państwa. Morawiecki zaznaczył, że dzięki temu Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny stanie się „wizytówką” usług medycznych.

Inwestycja ta jest największą inwestycją z budżetu państwa jeżeli chodzi o ochronę zdrowia. Dlatego w tym kontekście Morawiecki wspomniał, że rząd przeznaczy ponad 100 mld złotych na ten cel:

– Trzeba, żeby obywatele Poznania, Wielkopolski i całej Polski mogli się leczyć w nowoczesnych ośrodkach – dodał.

Źródło: www.pap.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.